Lokalizacja | |
---|---|
09:00 - 15:00 |
REGIONALNE CENTRUM SZKOLEŃ AKADEMIA
Al. J. Piłsudskiego 31, 35-074 R z e s z ó w
tel. (17) 853-20-52, tel./fax. (017) 853-20-53
www.rcsa.pl e-mail: szkolenia@rcsa.pl
Rzeszów, dn. 23 marca 2021 roku
Regionalne Centrum Szkoleń Akademia Sp. z o. o. w Rzeszowie
uprzejmie zaprasza na dwudniowe szkolenie on-line:
NOWE PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
– NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY W ZAKRESIE
UDZIELANIA ZAMÓWIEŃ KLASYCZNYCH W
ŚWIETLE USTAWY PZP I ROZPORZĄDZEŃ
WYKONAWCZYCH.
Szkolenie (webinarium) będzie realizowane on-line, za pośrednictwem internetu. Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, prezentacje, dokumenty. Podczas szkolenia mogą Państwo zadawać pytania na czacie. Można będzie zadać również pytanie głosowo w drugiej części zajęć pt: „pytania i odpowiedzi”, w której to również będzie prowadzona dyskusja moderowana przez trenera. Do uczestnictwa w szkoleniu potrzebny będzie tylko komputer z dostępem do internetu
oraz przeglądarka typu Google Chrome, Firefox lub inna. Przydatne będą również słuchawki
z mikrofonem, gdyby warunki w biurze lub domu nie pozwalały na swobodne uczestnictwo
w szkoleniu. Kamerka internetowa nie jest konieczna.
Po potwierdzeniu udziału w szkoleniu otrzymają Państwo od nas link – którego kliknięcie przeniesie Państwa do wirtualnej sali szkoleniowej, gdzie w podanych w ofercie godzinach odbywać się będą zajęcia . Link będzie aktywny tylko w dniu i w godzinach szkolenia. Po zakończeniu zajęć, tradycyjnie otrzymają Państwo od nas faktury
oraz zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Będą one przesyłane – na żądanie – tradycyjnie pocztą lub e-mailem. Zapraszamy!!
NOWE PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH – najważniejsze zmiany w zakresie udzielania zamówień klasycznych w świetle ustawy PZP i rozporządzeń wykonawczych.
W Dzienniku Ustaw z 24 października 2019r. poz. 2019 została opublikowana ustawa z 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych. 27 listopada 2020r. doszło do uchwalenia jej nowelizacji. Jednocześnie w miesiącu grudniu 2020r. nastąpiło opublikowanie szeregu aktów wykonawczych do ustawy ( rozporządzeń ). I tak ukształtowany stan prawny w obszarze zamówień publicznych zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2021r.
Dwudniowe szkolenie online obejmujące problematykę zamówień klasycznych,którego ramowy program przedstawiono poniżej, przewiduje obszerne wprowadzenie do stosowania nowego Prawa zamówień publicznych, w tym komentarze autora dot. odmienności procedury unijnej i krajowej, zmian w zakresie przygotowania postępowania ( analiza potrzeb i wymagań, wstępne konsultacje rynkowe ), obowiązku publikacyjnego dot. rocznych planów postępowań i ich aktualizacji, zmian w zakresie kwalifikacji podmiotowej wykonawców, w tym rodzajów podmiotowych środków dowodowych, jakich zamawiający może żądać od wykonawcy, stworzenia odrębnych trybów udzielania dla zamówień poniżej progów unijnych itp.
Ramowy harmonogram szkolenia :
- Wprowadzenie : nowe pojęcia ustawowe – dokumenty zamówienia, podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe, warunki zamówienia itd.;
wartość zamówienia a stosowanie ustawy PZP, likwidacja zamówień bagatelnych;
plany postępowań o udzielenie zamówienia i ich aktualizacja; zakres zastosowania ustawy PZP do zamówień klasycznych w aspekcie systematyki ustawy.
- Postępowanie poniżej progów unijnych – odmienny zakres zastosowania ustawy PZP w stosunku do procedury unijnej. Analiza przypadków i przyczyn wyłączenia przepisów obowiązujących w postępowaniach o wartości równej lub przekraczającej progi unijne.
III. Przygotowanie postępowania – analiza potrzeb i wymagań, wstępne konsultacje rynkowe, opis przedmiotu zamówienia,w tym przedmiotowe środki dowodowe, szacowanie wartości zamówienia, decyzja w przedmiocie wyboru trybu, sporządzenie Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ ) lub Opisu potrzeb i wymagań i ich minimalna zawartość.
- Konflikt interesów i prawomocne skazanie za przestępstwo – zmiany co do kręgu osób zobowiązanych po stronie zamawiającego do złożenia oświadczenia, rodzaju i czasu składania oświadczeń w przedmiocie podlegania lub niepodlegania wyłączeniu.
- Komunikacja zamawiającego z wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia i forma kluczowych dokumentów – oferty, wniosku o dopuszczenie do udziału, oświadczenia z art. 125 ust. 1 ustawy.
- Wszczęcie postępowania – modyfikacja reguł publikacji ogłoszeń, udostępnianie dokumentów zamówienia.
VII. Wyjaśnienia treści dokumentów zamówienie ( SWZ lub OPiW ) – terminy składania wniosków, obowiązki zamawiającego, zmiany treści dokumentów zamówienia a termin składania ofert.
VIII. Składanie i otwarcie ofert – reguły wyznaczania terminów składania ofert i wniosków o dopuszcenie do udziału w postępowaniu, w tym terminy minimalne, okres związania ofertą i jego przedłużenie, zabezpieczenie wadialne, obowiązki publikacyjne zamawiającego.
- Kwalifikacja podmiotowa wykonawców – zmiany w zakresie obligatoryjnych i fakultatywnych przesłanek wykluczenia, reguły stawiania warunków udziału w postępowaniu, zmiany w zakresie polegania na potencjale podmiotów trzecich, podmiotowe środki dowodowe zasady ich składania i uzupełniania, rodzaje podmiotowych środków dowodowych jakich może żądać zamawiający od wykonawcy i ich forma.
- Badanie i ocena ofert, wybór oferty najkorzystniejszej – wezwanie w przedmiocie złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, nowe podstawy odrzucenia oferty, kryteria oceny ofert, niemożność wyboru oferty najkorzystniejszej – oferty dodatkowe.
- Zakończenie postępowania – udzielenie zamówienia, nowe podstawy unieważnienia postępowania, obowiązki informacyjne i publikacyjne zamawiającego.
XII. Tryb podstawowy – nowy tryb udzielania zamówień i jego warianty, pozostałe tryby w procedurze krajowej- partnerstwo innowacyjne, negocjacje bez ogłoszenia i wolna ręka – przesłanki zastosowania.
XIII. Zmiany w zakresie środków ochrony prawnej. Pozasądowe rozwiązywanie sporów.
XIV. Umowa – postanowienia niedopuszczalne, zapisy obowiązkowe, zmiana umowy, odstąpienie i unieważnienie, raport z realizacji umowy,ogłoszenie o wykonaniu umowy.
- Kluczowe akty wykonawcze do ustawy – omówienie zagadnień dot. planu postępowań, informacji przekazywanej Prezesowi UZP o złożonych ofertach i wnioskach, dokumentów elektronicznych i wymagań dla środków komunikacji elektronicznej, protokołu postępowania itp.
XVI. Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia
Szkolenie poprowadzi: mec.Z. Pawlak
Termin: 13-14 kwietnia 2021 rok
Czas trwania: 9.00 – 15.00
Koszt udziału w szkoleniu: 690 zł – cena zawiera również: materiały szkoleniowe przekazane
w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia, możliwość konsultacji z trenerem.
Prosimy o dokonanie opłaty za szkolenie przelewem, po otrzymaniu faktury
Prosimy o pisemne, telefoniczne, faxem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej,
potwierdzanie udziału w seminarium w terminie do dnia 9 kwietnia 2021 r
………………………………………………………………………………………………………………………………..
………………………………………………………….
/pieczęć jednostki zgłaszającej
Zgłaszam udział następujących osób w seminarium „ Prawo zamówień publicznych… organizowanym przez RCSA sp. z o. o. w dniach 13-14 kwietnia l2021 r……………………………………………………………………………………………………………
Nasz nr NIP………………………………………………..Upoważniamy RCSA sp. z o. o. do wystawienia i wydania rachunku bez podpisu odbiorcy
………………………….. ……………………………………..
/ data / / podpis osoby upoważnionej